»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
Ahşap Heykel Festivali dolu dolu devam ediyor
Odunpazarı Belediyesi tarafından “The Voice Of The Wood- Ahşabın Sesi” sloganı ile düzenlenen 5’inci Uluslararası Ahşap Heykel Festivali, Tarihi Odunpazarı Meydanı’nda devam ediyor.
22.06.2019

6 günü geride bırakan 5’inci Uluslararası Ahşap Heykel Festivali’nde sanatçılar çalışmalarına aralıksız sürdürüyor. Festivalin 5’inci günüde festivale katılan sanatçıların minik ziyaretçileri vardı. Festival alanını gezen Oyunpazarı Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencileri, sanatçıların çalışmalarını merakla takip etti. Testere ve tokmak seslerinin yükseldiği çadırlarda, eserler de gün yüzüne çıkmaya başladı. Cemre Demirgiller, Esfandyar Moradpour (İran), Gizem Türkdoğan, Gülce Yelken, Hasan Çimenci, İlhan Kaya, Mert Kaan Burnaz, Nasrin Yousefi (İran), Ufuk Güneş Taşkın, Yeliz Cantekin’in sanatçı olarak yer aldığı festivale vatandaşların yoğun ilgisi 6’ıncı günde de devam etti. Bir süre sanatçıların çalışmalarını izleyen vatandaşlar, sanatçılardan çalışmaları ile ilgili bilgi aldı. Festival alanında bulunan hediyelik eşyaların satıldığı, ahşap ustalarının çalışmalar yaptığı stantları da gezen vatandaşlar, alışveriş yapmayı da ihmal etmedi. Öte yandan alanda yer alan workshop stantlarında vatandaşların ahşapla temas ediyor. Stantlarda görevli sanatçılar, vatandaşların ahşabı oyarak ahşaba dokunmalarını sağladı. Vatandaşlar, A dört boyutundaki ıhlamur ağacı parçalarını oyarak istedikleri deseni ahşaba işledi.

DALYANCI KONAĞI’NDA AHŞAP ENSTRÜMANLAR ANLATILDI

Odunpazarı Belediyesi ve Eldem Kültür ve Sanat Vakfı ortaklığı ile Eldem Sanat Dalyancı Konağı’nda workshoplar düzenledi. Ahşaptan yapılan enstrümanların tanıtıldığı workshoplara vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Odunpazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü enstrüman eğitmenlerinden Kenen Pekgöz bağlama, İbrahim Eke duduk ve kaval, Hakan Bozdağ ise vurmalı çalgılar hakkında bilgiler verdi. Eğitmenler workshopda kısa dinletiler de gerçekleştirdi.

KEMAL ZEYTİNOĞLU CADDESİ’NDE TORNET ETKİNLİĞİ YAPILACAK

Müzik dinletileri, konserler, halk dansları ve modern dans gösterilerinin yapıldığı festivalde,22 Haziran 2019 Cumartesi Günü (Yarın) saat 14.00’de Kemal Zeytinoğlu Caddesi’nde tornet etkinliği yapılacak. Ayı gün 16.00’da Şebnem Sezer, 17.00’de de Crew 2’6 konser verecek. Odunpazarı Belediyesi bir geleneği daha devam ettirerek festival kapsamında ağaç dikim etkinliği düzenleyecek. 23 Haziran Pazar Günü saat 13.00’de 75. Yıl Mahallesi’nde gerçekleştirilecek olan fidan dikim etkinliği ile Odunpazarı Bölgesi’ne Demokrasi Ormanı kazandırılacak. Festival, 23 Haziran 2019 Pazar Günü saat 17.00’de Ahşap Eserler Galerisi’nde gerçekleşecek olan sergi ile sona erecek.

 
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
1 + 1 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.