iyi parti ibrahim sayın başlık
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
50.YIL MİLLİ İRADE
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
Açılışı yeni gerçekleştirilen ve saldırıya uğrayan Atatürk heykeli önüne karanfil bırakıldı
07.09.2017

Tepebaşı Belediye Başkanı  Ahmet Ataç ile CHP’li ve MHP’li Meclis Üyeleri, 25 Ağustos tarihinde belediye hizmet binası önünde açılışı gerçekleştirilen ve ertesi gün saldırıya uğrayan Atatürk heykeli önüne karanfil bıraktı.

Tepebaşı Belediye Meclisi, Eylül Ayı 1. Birleşim 1. Oturum öncesinde Başkan Ataç ve Meclis Üyeleri Mustafa Kemal Atatürk heykeli önüne bir araya geldi.

Burada bir değerlendirmede bulunan Başkan Ataç, “Kurban Bayramı öncesinde gerçekleştirdiğimiz bayramlaşma sırasında bu güzel anıtımızın açılışını yapmıştık. Ancak sonrasında bir kendini bilmez gelip buraya boya ile bir çarpı işareti koymuştu. Şahıs yakalandı, kim oldukları da zaten belli. Burada yazılı olan metin esasında hem Cumhurbaşkanlığı’nın hem de Kültür Bakanlığı’nın internet sitelerinde var. Biz de Atatürk’ün bu sözünü düzenlenmiş halinden, orijinal haline getirdik. ‘Nass-ı Kat’ı’ ifadesine yer verdik. Bu saldırıyı protesto ediyorum. Eskişehir gibi aydınlık bir kentte, bir Cumhuriyet şehrinde böyle bir saldırı yaşanması tabi ki üzüntü yarattı. Oysaki bu kendini bilmezler biraz düşünse, hayatlarında Atatürk’e borçlu oldukları çok şeyleri var. Örneğin ben belediye başkanıysam bu Atatürk’ün sayesindedir.  Başbakansak da aynı şekilde, meclis üyesiysek de aynı şekilde, cumhurbaşkanıysak da aynı şekilde… O’nun sayesinde bu makamları doldurabiliyoruz. Ben bugün meclis toplantımız öncesinde tekrar Ulu Önder Atatürk’e minnet duygularımla bu karanfili bırakmak istiyorum. Bizler yaşadıkça, Türkiye Cumhuriyeti var oldukça, Atatürk de var olacaktır” şeklinde konuştu.

Daha sonra Başkan Ataç ve meclis üyeleri Atatürk heykeli önüne karanfiller bıraktı.

 

eskişehir   haber   tepebaşı belediyesi   mustafa kemal atatürk  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
2 + 2 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.
Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.