gazetene sahip çık
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
"AA'nın 'Muhabir' kitabı öğrencilere rehber olacak önemli bir kaynak"
09.05.2018

Anadolu Ajansı (AA) tarafından hazırlanan "Muhabir" kitabı, Anadolu Üniversitesi (AÜ) İletişim Bilimleri Fakültesi Basın ve Yayın Bölümü öğrencileri için derslerde kaynak olarak gösterilen eser oldu. 

AÜ İletişim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erhan Eroğlu,  yaptığı açıklamada, Basın ve Yayın Bölümüne sahip fakültelerindeki öğrencilerin burada akademik eğitim aldığını kaydetti.

Dersleri veren öğretim elemanlarının farklı kaynaklardan faydalandıklarını ifade eden Eroğlu, şunları dile getirdi:

"Anadolu Ajansının 'Muhabir' kitabı öğrencilere rehber olacak önemli bir kaynak. Bu kitap piyasada bu işleri yaparken ihtiyaç duyulan bilgileri içinde barındıran, temel terimleri sıralayıp anlatan, yazım kurallarını en ince detayına kadar kaydeden bir habercinin ihtiyaç duyduğu bilgileri yazılı hale getirmiş bir kaynak. Habercilikte karşılaşılan hukuksal problemlerin neler olabileceğini ve nasıl çözülebileceğini gösteren tüm bilgiler bu rehber kitapta var. Bu kitabı görünce mutlu oldum. Fakültemizde kullanıyoruz. Öğrencilerimiz için önemli ve değerli bir kaynak. Hazırlayanlara ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum."

- "Deneyimin bize kaynakla aktarılması çok kıymetli"

Basın ve Yayın Bölümü, Basın Yayın Tekniği Anabilim Dalı Öğretim Elemanı Doç. Dr. Haluk Birsen de "Muhabir" kitabının derslerinde çok faydalı olduğunu vurguladı.

Anadolu Ajansının mezunlarının çalıştığı önemli bir okul olduğunu anlatan Birsen, "Bu tür yayınları zaman zaman yapıyor. Biz de bunları isteyerek kullanıyoruz. İçindeki bilgileri bir deneyim süzgecinden geçirerek bize sunuyor. Oradaki detaylar bizim için çok önemli. Deneyimin bize kaynakla aktarılması çok kıymetli. Kitabı severek kullanıyorum. Somut örnekler olduğundan öğrenciler için faydalı." diye konuştu.

Basın ve Yayın Bölümü 3. sınıf öğrencisi Eylül Torun, somut örnekler üzerinden olayların anlatılmasından ve medya hukuku bölümünden oldukça fazla yararlandıklarını söyledi.

eskisehir   haber   aa   muhabir  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
7 + 1 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.