seçim gif
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
8 AYRI HIRSIZLIK OLAYININ ŞÜPHELİSİ 7 KİŞİ YAKALANDI
30.12.2015

Odunpazarı İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin yaptığı takip ve çalışmalar neticesinde, 8 hırsızlık olayının şüphelisi 7 kişi yakalandı. 
Eskişehir'deki bazı hırsızlık olayları ile ilgili inceleme ve araştırmalar yapan ekipler, şüphelilerin 11 plakalı kiralık bir aracı kullandıklarını tespit etti. Takip sonucu yakalanan araç içerisinde yapılan araştırmada, 75. Yıl mahallesinde çalınan LCD televizyonlar ve diğer ev eşyaları bulundu. 8 ayrı evde yapılan hırsızlık olayında çalınan malzemeler ise, satın alan 3 şüpheliden geri alınarak gerçek sahiplerine verildi. Olayda Y.A. (23), B.A.(29), V.E. (22) ve suça sürüklenen B.S. isimli çocuk ikametten hırsızlık suçlarından, V.T. (27), A.K. (28) ve S.A. (21) ise hırsızlık malı satın almak suçundan adli makamlara sevk edildi. 

"EMEKLİLİK HEDİYESİNİ BU SEFER İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜNDEN ALDI"
Şüphelerin evlerden çaldıkları eşyalar arasında; 8 adet televizyon, bir adet av tüfeği, 67 parça vitrin süsü ve çok sayıda çeşitli mutfak ile süs eşyası bulunuyor. Mehmet Yüce isimli bir vatandaş, emeklilik hediyesi olarak arkadaşlarının hediye ettiği çalınan özel yapım kılıca tekrar kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Odunpazarı İlçe Emniyet Müdürü Kamuran Turan'dan emeklilik hediyesini yeniden alan Yüce, "Maddi değerini bilmiyorum, ama arkadaşlarımın hediyesi olduğu için manevi değerinin çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Emniyetimize teşekkür ediyorum. 26 Yıl çalıştıktan sonra arkadaşlarımın hediyesiydi. 11 gün olmuştu çalındığında. Üzülmemek elde değildi. Hatta çalındıktan sonra müdürüme kolumun üzerinde tarif etmişim, farkında olmadan tabi. Sabah geldiğimde onu hatırlattılar" dedi.
Öte yandan evinden televizyonu çalınan bir başka vatandaş olan Mithat Çetintaş'a da, İlçe Emniyet Müdürü Kamuran Turan tarafından eşyası teslim edildi.

hırsız   eskişehir odunpazarı   eskişehir  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
4 + 4 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.