»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
65 YAŞ YASAĞINDA İSTİSNALAR BELİRLENDİ
İçişleri Bakanlığı’nın valiliklere gönderdiği ek genelgeye göre başta doktorlar olmak üzere sağlık çalışanları, belediye başkanları, kurum il müdürleri, sosyal hizmet kuruluşları görevlileri, kamu görevlileri, kamu hizmeti yürütenler, eczacılar; 65 yaş ve
22.03.2020

Yasakların yürürlüğe girmesiyle, kendi ikameti dışında bir yerde olanlar başta olmak üzere seyahat etmesi ya da evden çıkması zorunlu olanlar; 155, 156, 112 acil arama hatları üzerinden taleplerini iletebilecek. Bu talepler valilik ve kaymakamlıklarda oluşturulan Vefa İletişim Merkezleri tarafından takip edilecek. Uygun görülenler için düzenlenecek; tarih, zaman, güzergah ve seyahat edenlerin açık kimlikleri belirtilerek düzenlenecek. Seyahat belgeleri talep sahiplerine kolluk birimleri tarafından teslim edilecek.
İhtiyaçlarını karşılayacak kimsesi bulunmayan vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanması süreci Vefa Koordinasyon Grubu tarafından yönetilecek. Bu grubun kararı, görevlendirmesi, koordinasyonu olmadan hiçbir kurum, kuruluş, STK tarafından yardım faaliyeti gerçekleştirilmeyecek.

GÖREV BELGESİ VE YAKA KARTI

Valilik ve kaymakamlıklar tarafından bu kapsamda görevlendirilecek tüm kamu ve sivil tüm görevlilere görev belgesi yada yaka kartı düzenlenecek, bu görevlilerin isimleri görev alanları ilgili mahalle muhtarlarına paylaşılacak.
Sokağa çıkması kısıtlanan ve yasaklanan tek başına yaşayan ve herhangi bir yakını olmayan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların zorunlu temel ihtiyaçların karşılanması sürecinde Açık Kapılar Vefa İletişim Merkezi görevini üstlenmek için görevlendirilebilecek. İçişleri Bakanlığı’nın Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, Açık Kapı yazılımının tüm ilçelere yaygınlaştırılmasını sağlamak için gerekli tedbirleri ivedi alacak.

 
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
5 + 9 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

 • Emekli ikramiyelerinin ödeme tarihleri belli oldu

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, SSK'lıların 7-10 Nisan tarihleri arasında, Bağ-Kur ile Emekli Sandığı emeklilerinin de 11 Nisan'da bayram ikramiyesi alacağını belirtti.

 • Hızlı trende yeni uygulama

  Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlemler gereği tren seferlerinin ikinci bir emre kadar iptal edildiği öğrenildi.

 • Şehirler arası yolculukta son karar

  Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan firmaların otobüs seferlerinin 28.03.2020 (Bugün) saat 17:00 itibariyle valiliklerin iznine bağlandığını, Tepebaşı Kaymakamı Dr. Erdinç Yılmaz’ın koordinasyonunda çalışmalarına başla

 • Erdoğan yeni kararları açıkladı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, korona virüs salgınının önlenmesine yönelik alınan yeni kararları açıkladı.

 • Üniversite sınavı ertelendi

  YÖK Başkanı Yekta Saraç, üniversitelerde bahar döneminin sadece uzaktan eğitimle yapılacağını açıkladı. Ayrıca Saraç, YKS'nin 25-26 Temmuz'da gerçekleşeceğini duyurdu.

 • Koronavirüsten 7 kişi daha hayatını kaybetti

  Sağlık Bakanı Koca, açıklamasında "Son 24 saatte toplam 3 bin 952 test yapıldı. 343 yeni tanı var, 7 hastamızı kaybettik." ifadesini kullandı.

 • TGF: KORONAVİRÜS MEDYAYI BİTİRECEK!

  Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Vekili Cafer Esendemir, Birçok sektör için verilen kamu desteğinden medyanın özellikle yerel medyanın da yararlanması gerektiğini aksi taktirde Koronavirüsün Anadolu basınını bitireceğini söyledi.

 • Sağlık Bakanı Koca corona virüsü verilerini güncelledi!

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'deki son corona virüsü verilerini paylaştı. Bakan Koca, 947 vaka ve 21 can kaybı yaşandığını açıkladı.

 • 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı!

  İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasında, "Bu gece yarısı saat 24.00 itibariyle 65 yaş ve üstü ayrıca kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın ikametlerinden dışarı çıkmaları, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmaları İl İdaresi Kanunu

 • Çifteler’de Yaşlılar Haftası kutlamaları

  Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık, Yaşlılar Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Yaşlılarımız, kültürümüzü, örf ve adetlerimiz ile manevi değerlerimizi bizlere miras bırakarak yarınlara taşımamızı sağlayan, geleceğe ışık tutmamıza vesile olan yegâ

 • Valilikte korana virüs önlemleri konuşuldu

  Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkıp tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip Koronavirüs (COVİD-19) ile ilgili alınacak tedbir ve önlemlerin görüşüldüğü toplantı Vali Özdemir Çakacak Başkanlığında yapıldı.

 • Şarhöyük’te karantina söz konusu değil

  Şarhöyük Aile Sağlığı Merkezi’nin coronovirüs şüphesiyle karantinaya alınmasının söz konusu olmadığı bildirildi.

 • Vestel iş dünyası ile bir araya geldi

  Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Eskişehir’in iş potansiyelini artırmak ve yeni iş birlikleri sağlamak amacıyla hayata geçirdiği “ESO Tedarikçi Günleri” etkinliğinin 12’ncisini yapıldı. Vestel Elektronik profesyonel yöneticileri, ESO Üyesi firmalarla birebir

 • İyilikler Çarşısı yaygınlaştırılıyor

  LÖSEV tarafından İstanbul’dan sonra Ankara’da da açılan İyilikler Çarşısı’nın yakın gelecekte, tüm Türkiye’de yaygınlaştırılacağı bildirildi.

 • Oda müziğinde dostluk gecesi

  Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın hafta içi programında yer alan oda müziği konserlerinde bu hafta keman sanatçısı Özcan Ulucan ve Doğu Kaptaner, viyola sanatçısı Ulrich Mertin, viyolonsel sanatçısı Gözde Yaşar ve piyano sanatçısı İnci Yakar Bi

 • Cama renk veren kadınların eserleri

  2001 yılında başlayan ve 19 yılda büyük bir sosyal sorumluluk projesi haline gelen ESMEK, kursiyerlerinin emeklerini sergi haline getirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Taş Boyama Sergisi’nin açılışı gerçekleştirilen Turistlik El Sanatları Merkezi’nd

 • 3 fotoğraf 1 hikaye Anlatımlar Sergisi

  Eskişehir Kent Konseyi Fotoğraf Çalışma Grubu tarafından verilen kurslarda eğitimi alan kursiyerlerin çektiği fotoğraflardan oluşan “Anlatımlar” isimli sergi Espark AVM’de açıldı.

 • HUDER’de seminer

  Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Eskişehir Şubesi tarafından “Ceza Yargılamasında Seri Muhakeme Usulü” eğitim semineri gerçekleştirildi.

 • Sektörün sıkıntılarını Ankara’da anlattı

  Eskişehir Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Fethi Özkara üyeleri ve meslektaşlarının sıkıntılarını görüşmek için Ankara'ya gitti.

 • İşçi emeklileri SP’yi ziyaret etti

  Eskişehir İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Arif Duru ve Yönetim Kurulu üyeleri, Saadet Partisi il Başkanı Fesih Bingöl’ü il Başkanlığı binasında ziyaret etti.

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.