iyi parti ibrahim sayın başlık
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
50.YIL MİLLİ İRADE
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
30 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ
01.02.2017

Çok yönlü bir kültür merkezi olarak kaynakların halk için kullanılmasının en çarpıcı örneklerinden olan Özdilek Sanat Merkezi yıl boyunca 30 bine yakın yurttaşa ulaşıyor.

 

Özdilek’in katkılarıyla restore edilen Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezi, çocukların ve yetişkinlerin kent merkezindeki en gözde mekânlarından biri haline geldi. Merkez, atölye çalışmalarının yanı sıra yazlık sinema gösterimleri, sergiler ve çeşitli sanat grupları çalışmalarıyla yıl boyunca renkli buluşmalara sahne oldu.Özdilek Sanat Merkezi’nde Resim, Sirk Sanatları, Seramik, Cam ve Şaloma, Müzik Eğitimi Yaratıcı Drama, Diksiyon, Kağıt Takı, Radyo Kontrollü Model Uçak, Metin Yazarlığı, Çocuk Jimnastiği, Heykel ve Desen eğitimleri veriliyor. Merkezide açılan kurslardan 2016 yılı içinde 605 yetişkin, 5234 çocuk olmak üzere toplam 5839 kişi hizmet aldı.

 

30 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

 

7-17 yaş arası genç ve çocukların ağırlıklı olarak sanat eğitimi aldığı bir kurum olan Özdilek Sanat Merkezi’nde bulunan Oktay Ekinci Sahnesi ve çok amaçlı salon, kamu yararına hizmet veren STK ve grupların kullanımına da açık. 2016 Mayıs ayı içinde 6. Uluslararası Şiir Festivali,7. Uluslararası Sanat Çalıştayı ve Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, Merkez bünyesinde bulunan çok amaçlı salonda düzenlendi. Merkez yerleşkesi içinde bulunan bahçede her ayın son Cuma günü Halk Panayırı ve yaz ayları süresince Açık Sahne Etkinlikleri ve yetişkinlere yönelik çini, nakış ve resim çalışmaları için gruplara yapılan yer tahsisleri de merkez çalışmaları içinde yer alıyor. 2016 yılı içerisinde bahçe etkinlikleri ve salon programlarına yıl içerisinde 27 bin 750 kişi katıldı.

Müzik Atölyelerinde, yıl içinde 1174 çocuğumuz müzik atölyeleri, gitar, piyano, şan ve solfej eğitimi gibi branşlarda eğitim aldı. 664 çocuk ve 34 yetişkin olmak üzere toplamda 698 kişiyle cam atölye çalışmaları yapıldı. Seramik atölyesi 722 çocuk ve 34 yetişkin kursiyer toplamda 756 kişiye ulaştı. Drama eğitimlerine 863 çocuk katıldı. Resim Atölye çalışmalarında desen, temel resim teknikleri ve Güzel Sanatlar Lisesine hazırlık çalışmaları gerçekleştirildi. 718 çocuk, 14 yetişkin olmak üzere toplamda 732 kursiyere hizmet verildi.

 

eskişehir   haber   özdilek   tepebaşı belediyesi  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
5 + 4 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.
Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.