MİLLİ İRADE KARACA MEDYA
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
50.YIL MİLLİ İRADE
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
3 Şubat 2017 tarihinde
26.01.2017

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, 3 Şubat 2017 tarihinde Pet Holding’in katkılarıyla Güney Kore-Türkiye Dostluk konseri verecek. Güney Koreli piyanist ChulHeeYoon ve Türk piyanist Mehveş Emeç’in solist olarak katılacağı konserde, Y.J. Lee’nin Arirang Festival adlı eserinin Türkiye prömiyeri gerçekleştirilecek.

Eskişehir’de dostluk konserleri rüzgarı esmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Güney Kore-Türkiye Dostluk Konseri ile sanatseverlere Uzakdoğu’dan müzik esintileri sunacak.

Güney Koreli piyanist ChulHeeYoon ve Türk piyanist Mehveş Emeç’in konuk solist olarak yer alacağı konser 3 Şubat 2017 Cuma günü saat 20.00’de Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda gerçekleşecek.

Şef Ender Sakpınar yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın konserinde, Y.J. Lee’nin, Arirang Festival adlı eseri ile R. Schumann’nın La Minor Piyano Konçertosu, W. A. Mozart’ın No. 20 Piyano Konçertosu ile H. N. Tuna’nın Türk Dansları adlı eseri seslendirecek. Konserin Güney Koreli piyanisti ChulHeeYoon, Ginastera Ödülünün yanı sıra İtalya'daki LeMuse Uluslararası Yarışması veIbla Grand Uluslararası Yarışması'nı kazanarak ün yaptı. Her yıl dünya çapında 50'den fazla konserde solist, solo resitaller, oda müziği ve büyük orkestralarla solist olarak konserler veriyor. Dostluk konserinin Türk solisti piyanist Mehveş Emeç, Kültür Bakanlığı Devlet Sanatçısıünvanına sahip olmanın yanı sıra,Fransa’da En iyi Ravel yorumcusu ödülü, Avusturya’da’Bosendorfer Ödüllerini kazandı. Emeç uluslararası alanda Avusturya, Almanya, İspanya, Yunanistan, İrlanda veİngiltere’de de konserler verdi.

güneykore   türkiye   eskişehir   haber   senfoni orkestrası  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
4 + 8 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.
Website Security Test