MİLLİ İRADE KARACA MEDYA
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
50.YIL MİLLİ İRADE
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
19 Eylül Gaziler Günü kutlama töreni Valilik önünde kutlandı
19.09.2017

19 Eylül Gaziler Günü kutlama töreni, Valilik önündeki Atatürk Anıtına sırasıyla; Valilik, Garnizon Komutanlığı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Eskişehir Şube Başkanlığı çelenklerin sunumu ile başladı.

 

Törene; Vali Özdemir Çakacak, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Hava Orgeneral Atilla Gülan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet İlker, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Ertuğrul Özkütük, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Hacı Şahin, askeri erkan, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gazilerimiz ve vatandaşlar katıldı.

 Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşımız okundu ve göndere şanlı Türk bayrağımız çekildi.

 Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Ertuğrul Özkütük, “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, şehit ve gazilere verilmesi gereken önemi şu sözleri ile ortaya koymaktadır: Türk tarihine altın sayfalar yazdıran gazilerimiz ile şehitlerimizin hatırlarını yüceltmek, onlara olan minnet ve şükran duygularımızı ifade etmek milli bir görevdir” dedi.

 Özkütük sözlerini, “19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle, En Büyük Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, silah arkadaşlarını, aramızdan ayrılan tüm gazilerimizi ve vatan uğrunda toprağa düşen tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, hayatta olanlara da sağlık ve esenlikler diliyorum ” diyerek bitirdi.

 Günün anlamını belirten şiirin okunmasının ardından çelenk sunma töreni sona erdi.

eskisehir   haber   gaziler   atatürk   vali   özdemir çakacak  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
6 + 5 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.
Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.
Website Security Test