gazetene sahip çık
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
14 Temmuz 2016 öğle saatlerinde başlayan Başören yangını tam olarak 3 günde söndürülmüştü.
24.08.2016
14 Temmuz 2016 tarihinde Eskişehir ili Alpu İlçesi Başören Mahallesi yakınlarında meydana gelen büyük orman yangınının izleri siliniyor, yaralar sarılıyor.
175 hektarlık bir alanın yanmasına neden olan orman yangını sonrası sahanın boşaltılması tamamlanmak üzere. Hayatiyetini kaybeden ağaçlar kesilerek
sahadan çıkartılırken bir taraftan da iş makineleri toprak işleme çalışmalarına başladı. Sonbaharda yeni fidanları dikimi gerçekleştirilecek.
Bölgeden sorumlu olan Çatacık Orman işletme Müdürü Kemal Kayıran çalışmaları yerinde inceleyerek, çalışanlarla görüştü. Yanık sahanın boşaltma işini orman işlerinde tecrübeli aileler yapıyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Ateş, kış gelmeden fidan dikimlerine başlamak istediklerini söyledi. Son yılardaki büyük yangınlardan birini yaşadıklarını ifade eden Sayın Ateş “Orman yangınlarının nedenli büyük bir felaket olduğunu bir kez daha gördük. Yanan sahanın boşaltılması için ekiplerimiz hızla çalışıyor. Bir taraftan da dozerlerle örtü temizliği yapılıyor.
Sahanın toprak işlemesine de başlandı. Yaklaşık 2 ay sonra tekrar ağaçlandırılmaya hazır hale gelecek. Sahaya çam türlerinin yanı sıra, yangına daha dayanıklı olan yapraklı ağaçlar ve yabani meyve veren türleri de dikeceğiz.175 hektarlık bir alan, yaklaşık 300 bin fidan dikmeyi planlıyoruz” dedi.14 Temmuz 2016 öğle saatlerinde başlayan Başören yangını, 13 saatte kontrol alına alınmış, 3 helikopter, 1 uçak, onlarca arazöz ve ekip ile tam olarak 3 günde söndürülmüştü.
eskişehir   alpu   yangın   orman işletme  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
3 + 5 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.