gazetene sahip çık
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
01-06 Haziran 2016 tarihleri arasında kutlanan Dünya Çevre Günü
06.06.2016
Eskişehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü 01-06 Haziran 2016 tarihleri arasında kutlanan Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında yeni nesillere çevre bilincinin aşılanması ve farkındalık yaratılması amacıyla İlimizde bulunan ilkokul,ortaokul ve lise öğrencileri arasında; İlkokullar için “Hayalimdeki Çevre” konulu resim yarışması, Ortaokullar için atık malzemeler kullanılarak oluşturulmuş geri dönüşüm maketi proje yarışması, Liseler için “Çevre Hakkında Bir Fikrim Var” konulu proje yarışması, düzenledi.
Yarışmayla ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ndan şu açıklama yapıldı. “Söz konusu yarışmalara İlimizde bulunan okullardan yoğun katılım gerçekleşmiş,
ilkokul öğrencileri arasında yapılan “Hayalimdeki Çevre” konulu resim yarışmasına gelen yüzlerce resim arasından dereceye giren resimler belirlenmiştir. Ortaokullar arasında düzenlenen geri dönüşüm maketi ve liseler arasındaki “Çevre Hakkında Bir Fikrim Var” konulu proje yarışmalarında öğrenciler tarafından tasarlanmış çok parlak projeler Müdürlüğümüze sunulmuş ve yapılan değerlendirmelerde dereceye giren tüm öğrenciler ödüllendirilmiştir.
 
İl Müdürlüğümüz tarafından yarışmada birincilik ödülü olarak bisiklet, ikincilik ödülü olarak tablet ve üçüncülük ödülüne ve mansiyon almaya layık görülen proje sahibi öğrencilere ise değişik ödüller verilmiştir. Ödül Töreni, Müdürlük bahçesinde yapılmış olup, halkımızın da yoğun katılımı ile gerçekleştirilmiştir.
çevre   eskişehir   dünya çevre günü   çevre hakkında bir fikrim var  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
9 + 8 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.