gazetene sahip çık
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar

CİHAN ÖZTÜRK
gulumcum62@hotmail.com
25.01.2018
SONSUZLUK…

Peki, neydi hayat.

Biraz hüzün ve acıyla yoğrulmuş adını yaşam diye koyduğumuz ve yaşamak zorunda olduğumuz bir şey mi?

.Mutluluk kavramı var mı sizce. Varsa da uzun sürer mi. Bir kaç gün belki. Peki, acı denilen kavramın neden hiç sonu gelmez. Hayat adaletsiz

Biraz birikmiş sözcüğüm var yeri geldiğinde onu harcıyorum yoksa derin sessizliklere dalıyorum

Bir sevdam var hiç yaşamamış ona kıyamıyorum uykusuz geçen bir kaç gecem var

Yaşanmışlığın ardında hep bir sır... Hep acı, umut, zehir! Yaşanan her şey gizli. Geçmiş hep dünlere, geçen günlere ait. Ama hepsinde küçükte olsa bir iz. Yaşanan her şey ölüm kadar sahici.

Her insan sevdiği kişiyle birlikte olmayı hayal eder. Onunla yaşayıp, onunla sonsuza karışmak ister. Sadece yaşamak değil, onunla ölmek de ister. Hayaller kurar hep. Ya uzun bir birliktelik ya da evlilikle sonuçlanan bir  hayat ister. Sonsuzca sever. Sevgisinin sonsuz olduğunu bilir.

  Ama bazısı vardır ki… Herkes gibi sever o da. Hayaller kurar. Her fısıltıdan güzel bir söz çıkartır, söyler  sevdiğine. Her buluttan bir gül yapar, uzatır sevdiğine. Her suskunluktan şiir yazar… Doğumunu, onu sevdiği  andan itibaren başlatır. Ölümüyse ondan ayrıldığı gündür. Evet, o da herkes gibi sever. Onun da sevgisi sonsuzdur. Ama tek farkı, onun sevgisi ‘sonsuzdur. Hayaller kurar ama bir sonu yoktur. Bir gelecek yoktur onlar için. Sever, sever ama hep hatırlar bir gün biteceğini. Bir gün sevdiğinin gideceğini bilir. Ne onunla yaşayabilecek ne de onunla ölebilecektir. Belki bir daha sesini duyamayacaktır. Hiçbir zaman sevgili olamayacak, hep sevdiğim diye hitap edecektir. Peki, bu durumdayken sevgisini azaltır mı insan? Ya da ayrılmaya mı karar verir? Unutur mu? Unutmaya çalışır mı? Pişman mı olur yoksa sevdiği için?

  Hayır… Koskocaman bir “hayır”… Ne unutur sevdiğini ne de pişman olur sevdiğinden. Daha da çok sever. Daha da bağlanır sevdiğine. Daha da çok hayaller kurar. Çünkü onunla olduğu süre boyunca hayal kurmak ister. Bırakın onunla birlikte olmayı, bir daha hayal kurma fırsatı bile olamayacaktır. Hiç bir şey onu sevgisinden vazgeçiremez ki. Sımsıkı sarılır sevgisine. İlk gün ki gibi sevmez hiç, her gün bir başka sever. Her gün bir fazla sever. Olabildiğine içinde hisseder sevdiğini, çünkü bir daha göremeyecektir onu. Bir daha duyamayacaktır sesini. İşte bu sebepten… Sevdiğini içine çeker nefes gibi. Öyle bir içine çeker ki, ne sigara dumanı gibi ne de oksijen gibi… Tüm sevgisini içine çeker… Tüm hatıralarını, tüm güzel günleri çeker içine… Çeker ve bırakmaz dışarı. Bırakmaz, çünkü sevdiğinden ne kadar çok bir parça koparabilirse kardır onun için.

  Gerçek sevgi nedir diye sorarsanız bir gün kendinize, sadece düşünün: Sonu olmayan bir sevgiye atar mısınız kendinizi(ateşe atlamak gibi)?  ‘Sonsuz bir sevginin kurbanı olur musunuz? Bir hayalet için hayaller kurar mısınız? Yapamam diyorsanız, kusura bakmayın siz hiç gerçekten sevmemişsiniz. Sevgiyle kalın…

 

 

Makaleye Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
5 + 5 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.
Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.