»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar

BÜLENT ÖZYAZICI
anadolubulent@hotmail.com
22.02.2019
“Bu üçlü çok güçlü”

Yerel seçimler yaklaştıkça adayların seçim çalışmaları da hızlanıyor.

CHP’nin merkez adayları da ard arda seçim bürolarını faaliyete geçiriyor.

Geçtiğimiz günlerde CHP İl Teşkilatının seçim irtibat bürosunun açılışından sonra Ahmet Ataç, kendi bölgesinde seçim bürosunu faaliyete geçirmişti.

Önceki akşam da Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Atatürk Bulvarı’ndaki seçim bürosunu adeta bir miting ile açtı.

Kazım Kurt’un büro açılışında vatandaştan destek oldukça yoğundu.

 

***

Seçim bürolarının açılışına CHP’li milletvekilleri ile Parti Meclisi üyesi Gaye Usluer de destek veriyor.

Kurt’un açılışına CHP İzmir milletvekili Atila Sertel de destek çıktı.

Belediye başkanları Eskişehir’e ders almaya geliyor diyen Sertel, Eskişehir’den övgüyle bahsederek “Ne mutlu ki Eskişehir’de doğdum, ne mutlu ki İzmir’de yaşıyorum. Gittiğim bütün kentlerin belediye başkanları ders almaya Eskişehir’e geliyorlar ve Hocamıza teşekkür ediyorlar.  Ben bugün çok gurur duyuyorum. Eskişehir sadece Anadolu’nun yıldızı değil, Türkiye’nin yıldızı. Ben inanıyorum ki Eskişehir, Cumhuriyet Halk Partili adaylarımızı rekor oy ile seçecek” dedi.

 

***

Seçim bürosu açılışına damga vuran slogan ise “Bu üçlü çok güçlü” oldu.

Vatandaşlar ellerinde taşıdıkları pankartlarla adaylara desteklerini gösterirken, konuşmalar sık sık alkışlarla kesildi.

Daha yapacak çok işleri olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise Eskişehir’de bugüne kadar uyguladıkları projelerle dünya standartları bakımından öne çıkan bir şehir olmuşsa da, daha çok örneklerini verecekleri bir dönemin kendilerini beklediğini ifade etti.

“31 Mart’tan sonra Türkiye’de, Eskişehir’i çok daha başka bir şehir olma yolunda hızla ilerken göreceksiniz. Bugün duyduğunuz gururun yüz misli daha fazla gurur duyacaksınız” dedi.

 

***

Seçim bürosu açılan Kazım Kurt, 31 Mart’ta yeniden kazanacaklarını ifade etti AK Parti Odunpazarı adayının ‘asfalt katılım payı’ ile ilgili vaadini eleştirdi.

Kurt, “ Bazıları var ki on yıl yönetmiş Odunpazarı’nı ve şimdi on yılda yapamadıklarını bundan sonra ‘yapacağız’ diyor.  Yapaydınız, elinizi tutan mı vardı? 17 yıldır iktidardasınız, binlerce gencimiz işsiz gezerken on bin kişiye iş bulamadınız da, belediyeyi alınca mı bulacaksınız. Palavra sıkmakla politika olmaz. Politika doğruları söylemekle olur. Yapacağız değil yaptık. Şeffaf belediyeciliği yaptık. Hesap veren belediyeciliği yaptık. Üreten belediyeciliği yaptık. Yollardan para alacaksınız, köprülerden  para alacaksınız, tünellerden para alacaksınız, geçenden de alacaksınız, geçmeyenden de alacaksınız ama asfalt parasını almayacaksınız. Böyle bir yalan olur mu?” diye sordu.

 

***

Öte yandan CHP Genel Başkan yardımcısı Seyit Torun, son anket sonuçlarının Eskişehir'in çok iyi olduğunu gösterdiği yolunda bir açıklama yaptı. Torun, Eskişehir’de Cumhur ittifakının tek aday çıkarmasına rağmen son anket sonuçları gayet olumlu olduğunu belirtmesi CHP’de moralleri yükseltti.

Makaleye Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
6 + 2 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.
Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.