»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
SAĞLIK-SOSYAL HİZ
Polen alerjisini duymayan yoktur. Çoğu insan için süt, yumurta gibi besin maddeleri alerjendir. Alerjik rinitten yakınanların sayısı da hiç az değil.
Sağlıklı ve fit olmak amacıyla yapılan sabah sporlarının, aksine ciddi tehlikelere yol açtığını hatta ölüme davetiye çıkarabildiğini biliyor muydunuz?
ürkiye Parkinson Hastalığı Derneği Başkanı Prof. Dr. Çakmur, "Dünyada 10 milyon civarında Parkinson hastası olduğunu düşünüyoruz. Parkinson hasta sayısı 2030'lu yıllarda 30 milyona ulaşacağı söyleniyor." dedi.
Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge; Kanser önemli bir halk sağlığı sorunudur. Sebebi bilinen ölümler sıralamasında kalp ve damar hastalıklarından sonra ikinci sırada yer alır.
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Eskişehir Şubesi Başkanı Hakan Duman ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyeleri, Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge’ yi makamında ziyaret etti.
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Eskişehir Atatürk Eğitim Parkı- Ali Numan Kıraç Etkinlik Merkezi 20. Yılını Kutladı!
İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri yaşlı hastalar ile engellileri, okullara taşıyarak oylarını kullanmalarını sağladı
Merkezde psikolojik danışmanlık, hukuki danışmanlık, beslenme ve diyet danışmanlığı hizmetinin yanı sıra, kadınlara yönelik bilgilendirici ve güçlendirici eğitim çalışmaları da aralıksız devam ediyor.
Odunpazarı’nda engelli bireyler için ‘engelleri’ ortadan kaldıran Odunpazarı Belediyesi, çalışmalarına devam ediyor.
Sağlık Bakanlığı tarafından Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğüne tahsis edilen Ambulans’lar törenle 112 acil servis istasyon sorumlularına teslim ediliyor.
14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla, Özel Ümit Hastaneleri’nde kutlama programı gerçekleştirildi.
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı tarafından Glokom Haftası dolayısıyla glokom hastalığı hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla bir etkinlik düzenlendi.
Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Mahmudiye İlçe Hastanesini ziyaret ederek Sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutladı
Eskişehir Şehir Hastanesi B Blok Giriş Katındaki Obezite Merkezi Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Uğur Bilge’nin Katılımıyla açıldı.
ESOGÜ'de Glokom Hakkında Farkındalık Yaratma Amaçlı Etkinlikler Düzenlenecek
14 MART DÜNYA BÖBREK GÜNÜ Son yıllarda böbrek hastalarının sayısı hızla artıyor.
Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü hem sağlık hem sosyal alanda ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyor.
ESOGÜ Hastanesi'nde Pediatrik Hastalara Organ Nakli Programı Başladı
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "Arkadaşlarımız (ALBİLA AŞ) akrep ve yılan zehirlenmelerine karşı antiserum üretiyor. İnşallah bu yıl sonunda da Türkiye'nin ilk kuduz antiserumunu da ALBİLA üretecek." dedi.
“Binlerce Eskişehirlinin hastaneden sağlık hizmeti alamamasının sorumlusu kim?” “Hem hastalar hem de hastane de istihdam edilecek yurttaşlar mağdur” “Yüzlerce kişinin ekmeğiyle oynamayın”
İç hastalıkları uzmanı Mert Eşme ve arkadaşları tarafından yürütülen araştırmada, gün içinde belirli zamanlarda yüksek seyreden "maskeli" hipertansiyon hastalarının unutkanlık seviyelerinin daha yüksek olduğu belirlendi.
Küçük yaşlardan bu yana motosiklete ve sonrasında sağlık hizmetlerine ilgi duyan Gülyazı Aydın, iki tutkusunu motosikletli acil tıp teknisyeni olarak birleştirdi
Fizyomer Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. İrfan Ünver, yutma güçlüğü hakkında bilgi verdi.
Eskişehir Göç İdaresi Müdürü Gökhan Akyıldız ve sivil toplum kuruluşlarının yardımsever ekipleri, kentte uluslararası koruma statüsünde bulunan Afganistanlı, Iraklı ve Suriyeli yabancılardan aralarında yetim ve engelli bireylerin de bulunduğu aileleri ziy
Tepebaşı Belediyesi Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde, hizmete girdiği 2013 yılından bu yana taramadan geçen toplam çocuk sayısı 48 bin 252’ye, tedavisi yapılan toplam çocuk sayısı ise 25 bin 842’ye ulaştı.
Tepebaşı Belediyesi Engelliler İletişim Koordinasyon Merkezi bünyesinde bulunan 100 birey, sağlık kontrolünden geçirildi.
Eskişehir Şehir Hastanesinde personele yönelik Temel İşaret Dili Eğitimi başladı.
Tepebaşı Belediyesi ve LÖSEV işbirliğinde belediye personeline yönelik lösemiye karşı bilinçlendirme etkinliği düzenlendi.
Eskişehir Sağlık Müdürü Uğur Bilge, hafta sonu hastanelerdeki acil servisleri denetledi.
Fizyomer Terapia Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi Başhekimi Türkan Tünerir, bel ve boyun fıtığında günde iki kez egzersiz önerdiklerini söyledi.
Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.