gazetene sahip çık
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
KÜLTÜR-SANAT
Özdilek Eskişehir Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatiline özel çocuklara keyifli ve bir o kadar eğlenceli etkinlikler hazırladı.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, bu sene sahnede altmışıncı yılına ulaşan usta sanatçı Genco Erkal’a, Eskişehir’de sürpriz bir kutlama yaptı
Tepebaşı Belediyesi Belde Evleri giyim kursiyerlerinin hazırladığı"2019 Yeni Yıl Defilesi"; etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.
Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın hafta içi programında yer alan oda müziği konserlerinde bu hafta keman sanatçısı Hüseyin Bülent Akdeniz ve piyano sanatçısı Hale Vural sahne aldı.
Tepebaşı Belediyesi Anneler Tiyatro Topluluğu, Türkmen Kınası isimli oyun ile eski düğünleri sahneye yansıtacak.
Tepebaşı Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, Şef İnci Çayırlı yönetiminde gerçekleştirdiği Yeni Yıl Konseri ile katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı.
Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri, dünya çapında gerçekleştirilen gençlik ağlarına katılımını sürdürüyor.
Türkiye'nin ilk yerli otomobili "Devrim"i, yapımında kullanılan kaynak motoru, matkap ve torna tezgahları, kireç taşından maketi ve yedek parçaları ile birlikte sergilendiği TÜLOMSAŞ'taki müzede görmek için 9 ayda yaklaşık 105 bin kişi ziyarette bulundu
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Cahit Atay’ın kaleme aldığı “Sultan Gelin” adlı yeni oyununu önceki gün Eskişehir’in Mahmudiye ilçesinden gelen hemşerileri için sahneledi.
Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi Sergi Salonu 2019 yılının ilk sergisine Türk Fotoğraf Sanatçısı Ali Borovalı'nın "Orada Kimse Var mı?" üçlemesi ile başlıyor.
‘’ Çocuklar Yeni Yıla Gülerek Girsin Diye’’etkinliği Gültepe Mahallesinde bulunan cem evinde Gültepe mahalle sakinlerinin yoğun katılımı ile gerçekleşti.
Espark Alışveriş Merkezi, ziyaretçilerini Türk Sineması’nın efsane ismi Kemal Sunal ile buluşturdu.
Bölgenin gözde Alışveriş Merkezi Espark, ziyaretçilerini Türk Sineması’nın efsane ismi Kemal Sunal ile buluşturuyor.
Tepebaşı Belediyesi Bahçelievler Belde Evi kursiyerleri, el emeği ürünlerini açılan karma sergi ile beğeniye sundu. 90 kursiyerin 300 eserinin yer aldığı sergi, görenlerden beğeni topladı.
Gerçekleştirdiği başarılı kültür sanat çalışmaları ile dikkatleri üzerine çeken Odunpazarı Belediyesi, Halk Müziği Koro konseri düzenleyecek.
ESKİŞEHİR HACI SÜLEYMAN ÇAKIR KIZ ANADOLU LİSESİ’nin ‘’Kentten Köye Tiyatro Köprüsü’’ Projesi yoğun ilgi gördü
Sanat Akademisi Uluslararası Sanat ve Sanatkârlar Topluluğu Kültür Derneği’nden(SAKÜDER) Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e Türk kültür ve sanatına hizmetlerinden dolayı Onur Ödülü verildi.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın hafta içi programında yer alan oda müziği konserlerinde bu hafta “ Yeni Yıl Konseri” düzenlendi.
2018/2019 sezonu repertuarında tek kişilik bir projeye de yer veren Odunpazarı Belediye Tiyatrosu, Ali Cüneyt Kılcıoğlu’nun kaleme aldığı “İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı” ile 10 Ocak 2019 tarihinde saat 20:00’de seyirci ile buluşacak.
Özdilek Eskişehir Alışveriş Merkezi, Muttalip Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin Ebru sergisine ev sahipliği yaptı.
Tepebaşı Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, düzenlenen Yeni Yıl Konseri ile türkü dolu bir gece yaşattı.
Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki konuğu akordeon sanatçısı Ladislav Horak oldu.
Düş fotoğraf sergisi Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda açıldı. Dr. Melek Altın Ertan’ın eserlerinden oluşan “Düş” fotoğraf sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
Eskişehir Şairler, Yazarlar, Ozanlar Derneği (EŞYODER)’e üye ozanlardan 65 yaşında Gülsüm Turan ve 65 yaşında Sebahat Çetin bağlamayı, saz çalmayı ve Eskişehir türkülerini sazları eşliğinde söylemeyi öğrendiler.
Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri, 2018 yılına düzenlenen yeni yıl atölyesinde, kullanılmayan eşyalardan yılbaşı hediyeleri üreterek verimli bir şekilde veda etti.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın, minik izleyicileri için hazırladığı “Tiri ile Nesi” adlı yeni çocuk oyunu ilk gösterimini gerçekleştirdi.
Tepebaşı Belediyesi ve Çağdaş Drama Derneği Eskişehir Şubesi işbirliğinde düzenlenen Süreçsel Drama konulu atölye çalışması sona erdi
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yeni yıla girerken çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkıda bulunmak ve çevreleriyle etkileşimini sağlayarak sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla birbirinden eğlenceli ve öğretici atölyeler düzenledi.
Odunpazarı Belediyesi Gençlik Merkezleri, gençlerle birlikte yeni yılı kutladı.
Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.