gazetene sahip çık
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
GÜNDEM
Kardeş şehir anlaşmasının 10’uncu yılında Eskişehir’e gelen İki Şehrin Masalı Delegasyonu, kent gezilerinin sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile buluşarak, dostluklarını simgesi olacak çınar ağacını Eskişehir Hayvanat Bahçesi’ne dikti
Eskişehir’deki evlerinde rehin alınıp soyulan Sarar Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar ve eşi Zehra Sarar, açıklamalarda bulunarak olayı anlattı.
Tepebaşı Belediyesi, 2019 yılı emlak, çevre temizlik ve ilan-reklam vergisinin ilk taksidini yatıracak olan vatandaşlar için vezneye ulaşma kolaylığı sağlıyor. Bu kapsamda mobil vezne tahsilat araçları kentin birçok noktasında hizmet verecek. Ayrıca hizme
Tepebaşı Belediyesi Gönüllü Bahçelerinden yararlanan vatandaşlar, toprakla uğraşırken üretmenin hazzını yaşıyor. 374 vatandaşın yararlandığı Gönüllü Bahçeleri’nde dağıtımı yapılan 8 bin 602 adet fide de toprakla buluştu.
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer 31 Mart yerel seçimlerin ardından muhtarlık görevine seçilen mahalle muhtarlarını ziyaret ediyor.
Vali Özdemir Çakacak, son yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Odunpazarı Belediye Başkanlığı görevine yeniden seçilen Av. Kazım Kurt’u makamında kabul etti.
Eskişehir Ticaret Odası (ETO) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Eskişehir AB Bilgi Merkezi, Avrupa Günü vesilesiyle ile Safiye-Gönül Bayar Huzurevi’nde iftar yemeği düzenledi.
Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi, Impact Hub Istanbul işbirliğinde gerçekleştirilen Fikir Geliştirme Atölyesi etkinliğine ev sahipliği yaptı.
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ile makamında bir araya geldi.
Odunpazarı Belediyesi Emek Halk Merkezi’nde yer alan Fakir Baykurt Halk Kütüphanesi’ne Farkir Baykurt’un kızı Işık Baykurt, babasının yazdığı kitaplardan bağışladı.
Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde eğitimlerini tamamlayan 5. dönem Gençlik Sahnesi Kursiyerleri “Dogville” adlı oyunlarının ilk gösterimini 25 Mayıs 2019 Cumartesi günü (bugün) Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı Tiyatro Salonu’
Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarları tarafından düzenlenen ''Piyano Resitali'', 21 Mayıs Salı günü Salon 2003'te gerçekleştirildi. Öğretim Üyesi Doç. Arman Artaç'ın sahne aldığı konsere, müzikseverler yoğun ilgi gösterdi.
Tepebaşı Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Güzel Sanatlara Ses Ver Korolar Şenliği" yapıldı.
Anadolu Üniversitesi Halkbilim ve Araştırmaları Merkezi tarafından düzenlenen “Anadolu'nun Kökleri Halk Dansları Topluluğu Gösterisi”, Öğrenci Merkezi Salon 2016’da seyircinin beğenisine sunuldu.
Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar, "Zehra Hanım çok direndi. Bu direnmesinin sonunda ikimizi de bağlayıp yere yatırdılar. Zehra Hanım olmasaydı kurtulamazdık. Başka bir kadın olsa elini çıkaramazdı." dedi.
Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi, Impact Hub Istanbul işbirliğinde gerçekleştirilen Fikir Geliştirme Atölyesi etkinliğine ev sahipliği yaptı.
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Eskişehir Şubesi Başkanı Hakan Duman ve Yönetim Kurulu Üyeleri Odunpazarı Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin’ i makamında ziyaret ettiler.
Eskişehir İnönü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Orman Bölge Müdürlüğünün katkılarıyla Oklubalı Sabri Kahvecioğlu Orta Okulu'nda okuyan öğrencilerle birlikte Oklubalı Mahallesi’nde fidan dikti.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları, bünyesinde açtığı kurslarda kursiyerlerin emeklerini geleneksel hale getirdiği ‘Yansımalar’ sergisinde Eskişehirlilerin beğenisine sundu. Geçtiğimiz günlerde büyük bir katılım ile açılışı gerç
Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Sücaaddin Veli ve Kuzey Kafkas Kültür Derneklerinin temsilcileri ile bir araya geldi.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile Çin Halk Cumhuriyeti’nin Changzhou (Şangzu) Belediyeleri arasında 2009 yılında imzalanan kardeş şehir anlaşmasının 10. yılında Çin’den gelen yaklaşık 20 kişilik ‘İki Şehrin Masalı Delegasyonu’ Eskişehir’e hayran kaldı.
Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Birleşik Metal-İş Sendikası ve Nakliyat-İş Sendikası’nın şube yöneticileri ile bir araya geldi.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, engellilere ve ailelerine iftar yemeği verdi. Eskişehir’de bulunan engelli derneklerinin katılımıyla gerçekleşen iftarda, engelliler bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadılar.
Eskişehir İnönü İlçesinde bulunan tarihi, turistik, doğal ve sportif alanlar Eskişehir'deki okulların dikkatini çekmeye devam ediyor.
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu’nun kampanyasına katkı vermek için İstanbul’a gitti.
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum Milletvekili Tufan Köse ile bir araya geldi.
Eskişehir İnönü belediyesi sponsorluğunda Oryantiring yarışmalarına katılan Elif Gökçe Avcı Samsunda düzenlenen yarışmalarda Üniversiteler arası Türkiye Şampiyonu oldu.
TEI Çalışanları Geleneksel İftar Yemeğinde Buluştu
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Halkbilim Araştırma ve Uygulama Merkezi (HAMER)’nin bu yıl düzenlemeye başladığı “HAMER Yaz Sineması”, perdelerini yönetmenliğini Çağan Irmak’ın yaptığı “Babam ve Oğlum” filmiyle açtı.
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ilk etap temel atma töreni Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikb
Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.