»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
50.YIL MİLLİ İRADE
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
GÜNDEM
Tepebaşı Belediyesi Sukurusu Uygulama Merkezi, Tepebaşı’nda geri kazanım konusunda bilincin arttırılması amacıyla çocuklara yönelik düzenlediği etkinliklere devam ediyor.
Eskişehir’de bir ilki gerçekleştirerek vizyondaki popüler filmlerin Eskişehir galalarını gerçekleştiren Özdilek Cinetime Sinemaları, Yol Arkadaşım 2 filminin galasına gerçekleştirdi.
Festival’in ilk gününde film gösterimlerinin yanı sıra işitme engelli minik sinemaseverlerle “Canlan Kıpırdan Animasyon Atölyesi” de gerçekleşti.
Odunpazarı Belediyesi, Yenikent’te bulunan Engelsiz Kültür Sanat Merkezi’nde engelli bireyler ve ailelerine psikolojik danışmanlık hizmeti vermeye başladı.
Eskişehir Sanat Derneği’nin Yunus Emre’yi sanat ortamında tanıtmak amacıyla 2004 yılından beri her yıl Ekim ayının ilk haftasında gerçekleştirdiği sergide ressamlar bir araya geldi.
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli'yi ziyaret etti.
Eskişehir’de bir tantunici Muharrem ayı dolayısıyla yaklaşık 3 bin kişiye aşure dağıttı.
Büyükşehir Belediyesi yeni tramvay hattı çalışmaları sırasında sökülmek zorunda kalan ağaçlar ile ilgili açıklama yaptı.
Karapınar Mahallesi’nde oluşturulan mahalle meclisi ile Odunpazarı genelindeki mahalle meclisi sayısını 14’e ulaştıran Kent Konseyi, Orhangazi Mahalle Meclisi’nin kurulması ile bu sayıyı 15’e çıkardı.
Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen söyleşi ile çocukların okula uyum süreci masaya yatırılacak.Tepebaşı Belediyesi “Çocukların Okula Uyum Süreci” isimli söyleşi programı gerçekleştirecek.
Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği muhteşem açılış konserinden sonra konserlerine hız kesmeden devam ediyor.
Odunpazarı Belediyesi tarafından ‘Camın Büyüsü’ sloganı ile Kurşunlu Külliyesi’nde yer alan Sıcak Cam Atölyelerinde yapılan 6. Uluslararası Cam Festivali, sanatçıların konferans ve atölye çalışmaları ile devam etti.
Tepebaşı Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Mahalle Sakinleri Buluşuyor’ etkinlikleri devam ediyor.
TED Koleji 8.sınıf öğrencileri Fen Bilimleri dersi kazanımları gereği Eskişehir Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü'ne gezi düzenledi.
Kırım'dan 18. yüzyılın sonunda Anadolu'ya göç eden Tatarlarla bilinir hale gelen "sorpa çorbası", yüksek besin değeri ve lezzetiyle Eskişehir'in yöresel yemeklerinin başında geliyor.
Eskişehir Barosu Başkanı Av. Rıza Öztekin, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti.
Eskişehir Ticaret Odasında bünyesinde faaliyetlerini sürdüren AB Bilgi Merkezi, Avrupa İklim Eylem haftası kapsamında öğrencilere eğitim düzenledi.
Sosyal ve halkçı belediyecilik anlayışını benimseyen Eskişehir Odunpazarı Belediyesi, sünnet şöleni düzenledi. Erenköy Mahallesi’nde yaşayan 4-7 yaş arası 16 çocuğun katıldığı şölen, Erenköy Halk Merkezi’nde gerçekleştirildi.
AK Parti Genel Merkez tarafından dış ilçelerden sorumlu olarak görevlendirilen Eskişehir Milletvekili Prof.Dr.Emine Nur Günay tarafından ilçeler ziyaret edilerek istişare toplantıları yapılıyor.
CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç, AKP Tepebaşı İlçe Başkanının yaptığı açıklamalara yanıt verdi. Dalgıç, Tepebaşı’nda bir şey yapılmadı demenin en azından nankörlük olduğunu savundu.
Eskişehir Teknik Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Anatolia Aero Design ekibi, özgün tasarım Harpy adlı uçağı ile en yüksek görev uçuşu puanlarını toplayıp birinci oldu ve ödülünü Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Ba
İnönü Belediyesi tarafından ilçe genelindeki camiler ve park bahçeler haşere tehlikesine karşı ilaçlanıyor.
Özdilek Alışveriş Merkezi her sene olduğu gibi bu sene de Muharrem Ayı’nın 10. günü olan Aşure Günü’ nü unutmadı ve misafirlerine aşure ikram etti.
“Kadınları ve Çocukları İle Mutlu Bir Odunpazarı” fikrini benimseyen Odunpazarı Belediyesi, kadınlar ve çocuklar için çalışmalarına devam ediyor.
Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge başlattıkları ‘’Asırlık Çınarlara Gidiyoruz ’’ Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında 100 yaş ve üzerindeki yaşlıları evlerinde ziyaret etmeye devam ediyor.
Odunpazarı Kent Konseyi Çalışma Grupları, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’la bir araya geldi. Bu yılki teması mahalle meclisleri olan Odunpazarı Kent Konseyi, mahalle meclisleri ile mahallerdeki gönüllülerin yönetime katılmasını hedefleniyor.
Eskişehir Kazım Taşkent Şeker Fabrikası 2018-2019 üretim dönemi kampanya açılış törenine katılan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, özelleştirilen 15 şeker fabrikasının akıbetinin SEKA’ya benzememesi çağrısında bulundu.
Eskişehir Sanayi Odası (ESO) üyesi Mersan Ltd. Şirket Müdürü Mehmet N. Çengelli mesleğinde örnek olduğu için Ahilik Ödülü aldı. Korel Elektronik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz ise yılın Onursal Ahisi seçildi.
Eskişehir Mermerciler Dernek Başkanı Abdülkadir Sönmez ve yönetimi göreve yeni başlayan AK Parti İl yönetim kuruluna hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Tepebaşı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yenileme çalışmaları sürdürülen ve yapımı tamamlanan parkları gezdi.
Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.