»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
GÜNDEM
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan ve her gün binlerce yerli yabancı turistin ziyaret ettiği Eskişehir Kurtuluş Müzesi, Atatürk’ün ölümünün 81. yılı olan 10 Kasım günü misafirlerine kapılarını ücretsiz olarak açacak.
Odunpazarı Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 81’inci yılında da unutmadı. Odunpazarı Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak için çeşitli etkinlikler düzenledi.
Odunpazarı Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 81’inci yıl dönümünde düzenlediği çeşitli etkinlik ve programlarla anıyor.
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81’inci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Odunpazarı Tarihi Bölge’de yer alan Odunpazarı Belediyesi Atatürk ile Bir Gün Galerisi (Yeşil Efendi Konağı) Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 81’inci yılı nedeniyle 8 – 15 Kasım tarihleri arasında öğrenci ve öğr
Her gün taşıdığı binlerce yolcu ile Eskişehir’de toplu taşımanın önemli bir parçası olan ESTRAM’da yeni vatmanlar eğitimlere başladı. İŞKUR aracılığı ile yapılan ve ön mülakatları geçen 21 vatman adayının katıldığı eğitimlerde sürücüler öncelikle yoğun
Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Eskişehir Avrupa Birliği (AB) Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Akdemir ve dernek üyelerini ağırladı.
Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri’nde yürütülen Topluma Hizmet Uygulamalarına (THU) katılan gönüllüler, verdikleri destek eğitimleriyle ortaokul ve lise öğrencilerinin gelişimine yardımcı oluyor.
100 Civarında gazetecinin katıldıgı toplantının ilk gününde protokol ziyarettleri gerçekleştirildi. Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun 60. Başkanlar Konseyi toplantısı, İstanbul Avrasya Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. TGF hey
Büyükşehir Belediyesi’nin çocukların da şehir yönetiminde söz sahibi olması ve çocuk katılımını sağlamak amacıyla 80 çocuk tarafından oluşturduğu Çocuk Kulübü çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Dönemi’nin ilk toplantısın
Tepebaşı Belediyesi’nin EFSAD ile birlikte 3 ayrı kategoride düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğraflar belli oldu.
Odunpazarı Belediyesi, lösemi ile ilgili farkındalık yaratmak için çalışmalarına devam ediyor. Daha önce gerçekleştirdiği birçok etkinlikte ‘Maskemi Takarım Farkındalık Yaratırım’ diyerek lösemiye dikkat çeken Odunpazarı Belediyesi, son olarak Hasan Polat
Türkiye’nin dört bir yanındaki belediyeler Eskişehir’de hayata geçirilen başarılı şehircilik çalışmalarını yerinde incelemek için kentimizi ziyaret etmeye devam ediyor. Son olarak Amasya Belediye Başkanı Danışmanı Ahmet Yenihan, beraberindeki heyet ile bi
2001 yılında Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in girişimleriyle kurulan ve 18 yıldır birbirinden önemli sanatçıları ağırlayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Safiye Gönül B
Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) yetkilileri ve çocuklar ile bir araya geldi.
Türkiye Gazeteciler Federasyonu 60. Başkanlar konseyi 8-10 Kasım tarihlerinde İstanbul’da toplanacak. İstanbul Avrasya Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğindeki TGF Başkanlar konseyine Türkiye’nin dört bir yanından ve yurt dışından 100'ün üzerinde gazete
Büyük Birlik Partisi (BBP) Eskişehir İl Kadın Kolları Başkanı Meral Sivri, Kadın Kolları ile birlikte El-Bab'ta şehit olan Piyade Uzman Çavuş Melih Özcan'ın babaevini ziyaret etti.
Zorlu Enerji geleceğe ve bugünün gençlerine daha temiz bir dünya bırakmak amacıyla sürdürülebilirlik alanındaki yatırımlarına ve çalışmalarına devam ediyor.
Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
Odunpazarı Belediyesi, halk merkezlerinde Bilim ve Deney Etkinlikleri düzenlemeye hazırlanıyor. İlki Büyükdere Halk Merkezi’nde yapılacak olan Bilim ve Deney Etkinlikleri, Odunpazarı Belediyesi’ne bağlı tüm halk merkezlerinde düzenlenecek.
Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy ve Yürütme Kurulu Üyeleri, TMMOB’a bağlı Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Şube Başkanı Ender Kelleci ve yönetimi ile konseyde bir araya geldi.
2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle çeşitli farkındalık çalışmalarının gerçekleştirildiği günlerde LÖSEV’e bir destek de Masal Şatosu’ndan geldi.
Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları kapsamında düzenlenen Sokak Fotoğrafçılığı Atölyesi’nde kursiyerler teorik eğitimlerin ardından pratik eğitimler gerçekleştiriyor.
Tepebaşı Belediyesi’nin Yaşam Köyü’nde hazırlıklarını sürdürdüğü ve özellikle sinema sanatçıları için sanatçı rezidansı, proje geliştirme ve eğitim merkezi olarak planlanan Katadrom Art Colony’nin resmi açılışı 30 Kasım Cumartesi günü yapılacak.
Sivrihisar Devlet Hastanesi tarafından 31 Ekim 2019 tarihinde Sivrihisar Belediyesi Binası Konferans salonunda Genel Cerrahi Uzamanı Op. Dr. Hacı Osman Tanrıverdi tarafından ‘’Meme Kanseri’’, Sağlık Müdürlüğü Organ Bağışı Sorumlusu Zeynep Kuzulu tarafında
Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan'ı makamında ziyaret etti.
Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Yavuz Akbulut ve Açıköğretim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Aras Bozkurt, eğitim teknolojisi alanının köklü mesleki örgütlerinden olan Association for Educational Communications and Technolog
Büyük Birlik Partisi (BBP) Eskişehir İl Başkanlığı, Türk Kızılay’ına 'Kan Ver Can Kurtar' sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında kan bağışında bulundu.
Prof. Dr. Emine Nur Günay, TBMM KEFEK (Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu), BM Kadın Birimi, Parlamentolararası Birlik (PAB) ve İsveç tarafından organize edilen ‘Siyasette Kadın Çalıştayı’na katıldı.
Cumhuriyetimizin 96. Yılı TED Koleji Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen Cumhuriyet Balo’su ile kutlandı. Okul Aile Birliği Başkanı Sibel Gencer, Cumhuriyetin 96.yaşını kutlarken gecenin gelirinin TED Meşale Fonuna aktarılacağını söyledi.
Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.