gazetene sahip çık
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
EĞİTİM
Eskişehir Sarar Kız Anadolu imam hatip lisesi koordinatörlüğünde hazırlanan Erasmus Gold hearts projesi kapsamında Eskişehir’e Yunanistan, Polonya ve Romanya dan öğrenciler geldi
Eskişehirli araştırmacı - yazar - şair Faruk Uğur’un Özlü Sözlerden uluşan 4 adet kitabı; yeni yayınlanarak Eskişehir edebiyatına 4 eser kazandırıldı.
Portfolyo sunumları ailelerinin katılımıyla gerçekleştirildi
Tepebaşı Belediyesi, çocuklara karne hediyesi olarak müzikal çocuk oyunu hediye edecek. Kral’ın Yeni Kıyafeti isimli oyun, sömestr tatilinde 8-12 yaş arası çocuklar ile buluşacak.
Eskişehir Adalet İlkokulu’nda anne babalar kitap okudu, sınava girdi.
Anadolu Üniversitesi ile Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle üstün yetenekli öğrencilerin eğitimine ve onlara ders verecek öğretmenlere yönelik çalışmalar gerçekleştirilecek
İnsansız hava aracı (İHA) pilot ihtiyacı ve sivil alandaki kullanım gerekliliği neticesinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ESOGÜSEM), verdiği eğitimlerle yaklaşık 100 kişiyi sertifikalandırdı.
Karşılaşmanın sonunda turnuvaya katılan tüm öğrencilere jüri üyeleri tarafından katılım belgesi verildi.
Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri, dünya çapında gerçekleştirilen gençlik ağlarına katılımını sürdürüyor.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü verilerine göre, 2017'de 22 bin 195 olan insansız hava aracı pilotu sayısı, geçen yılın sonu itibarıyla 35 bin 660'a, İHA sayısı ise 27 bin 560'a yükseldi.
Rektör Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı: "Türk nüfusunun yoğun olduğu yerlere sınav hizmeti götürmemiz gurbetçi yurttaşlarımızı memnun ediyor. 19 ülkede verdiğimiz sınav hizmetlerinin sayısını artırmayı düşünüyoruz"
Anadolu Üniversitesi (AÜ) bünyesinde hizmet gösteren, 7 gün 24 saat açık olan kütüphaneden Eskişehir'in yanı sıra Bursa, Afyonkarahisar, Bilecik ve Kütahya'dan gelen yıllık 1 milyon 400 bin kişi yararlanıyor.
Odunpazarı Belediyesi’nin Göztepe Mahallesi’nde bulunan 75.Yıl Parkı’na gençlerin kişisel ve mesleki gelişimi için açtığı Gelecek Atölyesi, çalışmalarına devam ediyor.
Eskişehir Anadolu Kültür ve Dayanışma Derneği; eğitim etkinliklerine, bir yenisini daha ekledi ve dernek binasında diksiyon derslerine başladı.
Eskişehir'de bir lisenin koridorunda "Edebiyat Birleştirir" sloganıyla oluşturulan "Edebiyat Sokağı"nda, Türk Edebiyatının önemli isimlerinin fotoğrafları sınıf kapılarını süslerken, yazar ve şairlerin eserlerindeki bazı ifadeler ise duvarlara yazılarak ö
Eskişehir Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Nur Günay, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı ‘’Sevgi Evleri’’ndeki çocuklar ile birlikte Sazova’ da bulunan Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi’ni
Üniversitemiz Yunus Emre Sağlık Meslek Yüksekokulu Yaşlı Bakımı Programından 3 öğrenci, Diakonie Baden, Welcome Center Sozialwirtschaft ve SABEV proje ortaklığında gerçekleştirilen mülakatları kazanarak Almanya’da burslu eğitim ve iş hayatına başlama hakk
Tepebaşı Belediyesi’nin kardeş şehri Treptow-Köpenick Belediyesi işbirliğinde hayata geçirdiği Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitim çalışmaları sürüyor.
Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, yılın ilk Açıköğretim Fakültesi toplantısına katıldı.
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi sadece kendi öğrencilerinin değil, kendini geliştirmek isteyen herkesin kullanabileceği, pratik bir mobil uygulama olan Çöz Öğren uygulamasını kullanıcılarının hizmetine sundu.
Tepebaşı Belediyesi, çocuklara yönelik proje ve çalışmalarını aralıksız sürdürürken, 2018 yılında 2 önemli merkezin daha açılışını gerçekleştirdi.
Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri, düzenlediği eğitim çalışmaları ile gençlerin gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor.
Eskişehir Kent Konseyi Kadın Meclisi öncülüğünde, Anadolu Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi paydaşlığında başlatılan ‘Madde Kullanımını Önleyici Anne-Baba Davranışları’ konulu seminerler devam ediyor.
Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, İslam toplumunun Peygamberi Hz. Muhammed'in hayatını, okul koridorlarındaki duvarlara işlenen yazılardan oluşan "Siyer-i Nebi Sokağı"nda okuma fırsatı buluyor
Tepebaşı Belediyesi ile EFSAD işbirliğinde, "Hayat Tepebaşı'nda!" sloganı ile düzenlenen 4. Ulusal Fotoğraf Yarışması’na başvurular, 31 Ocak tarihinde sona erecek.
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehir Başka Bir Okul Mümkün Eğitim Kooperatifi temsilcileri ile buluştu.
Lokantacılar Odası Başkanı Bahar Bilen, Esnaf kanununa dayanarak aldıkları yetkiyle mesleki eğitim kanununun kapsam dışı meslek dallarında Kalfalık ve Ustalık belgesi sınavlarında 2.dönem mezunlarını vermenin gururunu yaşadıklarını söyledi.
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü’nün düzenlediği “STEM, Kodlama ve Robotik” konulu konferans, Eskişehir Özel Çağdaş Okulları Ölçme Değerlendirme ve Bilişim Koordinatörü Esen Uluhan’ın k
İnşaat Mühendisleri Odası, kuruluşlarının 64. Yılında “Mühendislik Haftası” temasıyla bir dizi bilimsel ve sosyal etkinlik gerçekleştirdi. İnşaat Mühendisleri ve İnşaat Mühendisliği bölümünde okuyan öğrencileri bir araya getirmeyi amaçlayan etkinliklere k
Anadolu Üniversitesi Yönetim ve gelişim Kulübünün düzenlediği CV Mülakat Simülasyonu 5. programa Sarar Grup Protokol Müdürü Alaattin Çoban tecrübelerini paylaştı .
Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.